Závěr trilogie Kro se přesouvá z Vinohrad do Karlína, kde se na tramvajové tepně nachází funkcionalistický dům poeticky ustoupený z původní uliční čáry. Kro Bistro & Bar navazuje na původní koncept Kro Kitchen – haute cuisine street food – který rozšiřuje o plnohodnotný, špičkový bar.

Název

KRO Bistro & Bar

Číslo

072

Tým

David Neuhäusl, Matěj Hunal, Veronika Pal´ová, Jakub Zelenák

Adresa

Sokolovská 79/81, Praha

Realizace

2021

Stavební firma

Avers

Grafický design

Marek Fanta

Malby

Honey

Fotografie

Radek Úlehla

Uvolněná dispozice staví bar na stejnou úroveň jako otevřenou kuchyni a oba pulty dominují celému prostoru. Návštěvníci se mohou posadit k oběma, konverzovat s mistry svého oboru a pozorovat proces tvorby drinku či pokrmu. Bar může být oproti kuchyni nekrytý a tím pádem jsou barman i host doslova na stejné úrovni.

Typický horizontální řez prostorem zde získává na důrazu a je formulován odstraněním původního podhledu – pod touto linií došlo ke kompletní transformaci, zatímco nad ní jsme zanechali strop ve zcela původním stavu, kterým se rozehrává a opticky uzavírá celý prostor.

Ikonický blesk, který se dokonce propsal i do grafiky pivních tácků, navazuje na zjednodušení z kavárny a nově se stává pomyslnou součástí infrastruktury pod stropem.

V rámci výkladců jsme nahradili původní kovovou výplň sklem a směrem dovnitř je zcela otevřeli, čímž došlo k příjemnému přisvětlení interiéru a odhalení navíjení kovových rolet.

Obligátní překližka získává elegantní černý nátěr, který kontrastuje s nerezem, bílobílým obkladem a také bílou, originální Kro linkrustou prověřenou z kavárny. Na podlaze došlo k odstranění rádoby dřevěného vinylu a očištění původního, ušlechtilého terazza, které bylo v místech nových rozvodů přiznaně záplatováno broušeným betonem s výrazným kamenivem.

Rolety a toalety pošplíchal klasicky Honey - méně známý, ale o to kvalitnější nositel jména David Černý.